Ratusz Bieszczady

Nowy Ratusz – Budynek powstał na przełomie XIX i XX wieku w wyniku przebudowy kilku domów. Nadano im jednolity charakter, dobudowano piętro i boczne skrzydła. Nowy Ratusz jest dawną siedzibą władz powiatu sanockiego, a dziś główną siedzibą władz miejskich. Solina pokoje do wynajęcia
Jezioro Myczkowieckie – Akwen ma powierzchnię ok. 2 kilometry i jest jednym z najstarszych zbiorników w Polsce związanych z budowlami hydroenergetycznymi. Powstał w latach 1956-1960 w dolinie Sanu, obok wsi Myczkowce. Wody Zalewu Myczkowskiego spływają do jednej z dwóch elektrowni wodnych w tym rejonie. Solina kwatery
Połonina Wetlińska jest bardzo malowniczym i popularnym miejscem wśród turystów. Na jej szczycie znajduje się schronisko górskie Chatka Puchatka. Jest to jednocześnie wspaniały punkt widokowy, z którego widać Tatry. Na szczyt dostaniemy się idąc którymś ze szlaków. Przy odrobinie szczęścia można zaobserwować wilki czy niedźwiedzie. Przez Połoninę przebiega czerwony Główny Szlak Beskidzki. Kulminacje Połoniny to Roh, Osadzki Wierch, Hasiakowa Skała, Hnatowe Berdo i Szare Berdo. Solina domki
Schronisko ‚Chatka Puchatka’ znajduje się na Połoninie Wetlińskiej tuż pod Hasiakową Skałą, na wysokości 1228 metrów n.p.m. Dostaniemy się tam szlakami z Wetliny, Górnej Wetlinki, Przełęczy Wyżnej i Berehów. Zimą można tu dojść szlakiem żółtym z Przełęczy Wyżnej. W schronisku znajduje się punkt GOPR, a na turystów czeka oryginalna galeria zdjęć Tatr, zrobionych podczas zjawiska inwersji. Wówczas widoczność dochodzi nawet do 200 km.
Ciśniańsko- Wetliński Park Krajobrazowy utworzono w 1992 roku w celu ochrony przepięknej bieszczadzkiej przyrody. Powierzchnia parku wynosi ponad 50 tysięcy hektarów. W parku występują wilki, niedźwiedzie, rysie i żbiki. Park wchodzi w skład Międzynarodowego Rezerwatu Biosfery „Karpaty Wschodnie” oraz stanowi otulinę Bieszczadzkiego Parku Narodowego.
Budynek ratusza powstał w 1896 roku, nad wejściem znajduje się herb Leska z okresu jego pierwszych właścicieli – rodziny Kmitów. Obecnie mieści się tu siedziba władz miasta.
Wetlina jest idealnym miejscem wypadowym w Bieszczady. Przebiegające tędy szlaki prowadzą nas m.in. na Połoninę Caryńską, Małą Rawkę, Połoninę Wetlińską, Przełęcz M. Orłowicza itd. Znajduje się tu Główny Beskidzki Szlak czerwony oraz niebieski graniczny.
Przepiękna Promenada biegnie przez tamę Zalewu Solińskiego w Solinie. Roztacza się z niej piękny widok na zalew. Będąc w Solinie warto wybrać się na rejs statkiem białej floty. Dzieci mogą pobawić się na zjeżdżalni wodnej, a rodzice zwiedzić wnętrze elektrowni wodnej.
Na południe od Berezki znajduje się piękny rezerwat objęty ochroną, utworzony w 1987 roku. Najpiękniejszą częścią rezerwatu ‚Sine Wiry’ jest przełom Wetliny. Jadąc z Berezki do rezerwatu warto zatrzymać się we wsi Terka, w której obejrzymy murowaną dzwonnicę z XIX wieku oraz dawny cmentarz.
Łopiennik – Szczyt w Bieszczadach Zachodnich (1069 m n.p.m.) niedaleko Cisnej. Pasmo Łopiennika należy do Ciśniańsko-Wetlińskiego Parku Krajobrazowego. Południowy stok to punkt widokowy na Falową, Smerek i Małą Rawkę. Na wysokości ok. 800 m n.p.m. można zobaczyć rzadko występującego chronionego goździka kosmatego.
Zamek Kmitów pochodzi z XVI wieku i został postawiony na miejscu poprzedniego, drewnianego, z inicjatywy rodziny Kmitów. Była to wieża mieszkalno – obronna otoczona murem. Kolejni właściciele dokonywali zmian w wyglądzie zamku, stawiali zabudowania gospodarcze, kolejne baszty i basteje. Na początku XVIII wieku zamek został spalony i okradziony przez Szwedów, a po odbudowie strawił go pożar. Kolejny właściciel – Xawery Krasicki podjął się odbudowy pozbawiając go pierwotnego wyglądu, a tworząc rezydencję w stylu włoskim. Pierwsza wojna światowa nie była łaskawa dla zabytku, który po raz kolejny musiał zostać odbudowany. Podczas II wojny światowej zamek okradziono i zdewastowano. Po remoncie uruchomiono tu hotel.
Połonina Caryńska (1297 m n.p.m.) posiada cztery wierzchołki. Przez trzy z nich biegną szlaki turystyczne, m.in. czerwony Główny Szlak Beskidzki. Połonina jest doskonałym punktem widokowym, przy ładnej pogodzie widać dużą część Bieszczad.